Informace o nás

Jak to všechno začalo............

V lednu roku 2011 dokonal v šestnácti letech náš milovaný střední knírač Alf.  Protože jsme si s manželem už nemohli život bez pejska představit, brzy jsme se začali poohlížet po novém domácím parťákovi. Svoji roli sehrálo i to, že děti odrostly a začaly vylétat z hnízda.  Do oka nám padl inzerát chovné stanice Puella-Fera, která nabízela štěňata australských ovčáků.  Ač to bylo plemeno v té době pro nás neznámé, fotky štěňátek nám učarovaly. Rozjeli jsme se tedy na návštěvu a naše okamžité sympatie patřily malé Odetce-nutno dodat, že sympatie byly na obou stranách. Odetka se z chumlu štěňat k nám vrhala a vždy přeskočila své větší bratříčky.  Láska na první pohled! K našemu zklamání však byla Odeta zadaná.....  Když nám poté zavolala paní chovatelka, že se Odeta uvolnila k prodeji, rozjeli jsme se pro ni ještě ten den. Díky osude, že jsi to tak zařídil - od té doby se nenudíme jediný den!!! 

Jaká je tedy naše Odeta May Puella-Fera?

Chytrá, milá, společenská, oddaná, rychlá jako blesk, ale především náš společník, který chce být pořád s námi. V dnešním přetechnizovaném světě je společnost tvora, který vyjadřuje svoje emoce naprosto přirozeně a bez přetvářky a který se dovede nakažlivě radovat z každé společné chvíle, velkým osvěžením.

 

 

    

 

 

 

 


Naši uživatelé

Doufáme že našimi uživateli budou příznivci chovu  plemene australský ovčák.  Vítáme také uživatele, kteří se nevěnují kynologii profesionálně a mají pochybnosti zda zvládnou chov psa. Dále vítáme uživatele kterým již není dvacet. Z vlastní zkušenosti vím, že člověk pochybuje o tom, zda se má pouštět do aktivit kde je převaha mladých lidí ve věku 20-30 let Takže-není důležitý věk, ale společný zájem a zápal pro věc!!!! I po padesátce lze složit zkoušku ZZO a ZOP!     

Historie

11.7.2011 - Odeta narozena
říjen 2011-začínáme docházet do Psí školy Arca ve Frenštátě pod Radhoštěm, poslušnost, základy agility

rok 2012-2013-dojíždíme pravidelně na cvičák, kde pod vedením obětavých instruktorek Jany a Magdy procházíme výcvikem v poslušnosti

27.4.2013- Bonitace Dětřichov-chovná  

27.4.2014- zkouška ZOP , 90 bodů-výborně

1.6.2014-zkouška ZZO , 54 bodů-prospěl výborně

Zbytek roku 2014 - docházíme pravidelně na cvičiště Psí školy Arca, připrava na stopování.

2.3.2015 - uskutečněno krytí psem A Neverning Story Carcassone Tolugo

Duben 2015-čekáme štěňátka, která by se měla narodit začátkem května

3.5.2015 - narozen vrh A : šest štěňátek v barvě black tri, red tri a blue merle